HALKBANK PROTOKOLÜ HAKKINDA

Birliğimiz ile T.Halkbank A.Ş. arasında devam eden ve üyelerimizin bankacılık hizmetlerinden avantajlı olarak yararlandığı Eczacı Paraf Kobi Kredi Kartı ve Eczacı Destek Paketine ek katkı sağlanan protokol revize edilerek imzalanmıştır. Protokole ait tüm detaylara www.tebeczacikart.com adresimizden ulaşabilirsiniz. Bu protokole göre;

PROTOKOLÜN ÜYELERİMİZE SAĞLADIĞI KATKILAR;

  • Protokol kapsamındaki Eczacı Paraf KOBİ kartlarına, tek kartta genel limit ve ana firma limiti kullanımı, Ana firma limiti – genel limit geçişkenliği, peşin, vadeli, eşit taksitli işlemler, Nakit avans işlemleri, E-ticaret işlemleri, Temassız (online/offline) işlemler, Dost hesap kullanımı, Artı Taksit, Sonradan Taksit özellikleri sunulacaktır.
  • Üyelerimizin kart limiti içerisinde serbest olarak vade belirleyebilmesi sağlanacaktır.
  • Yılda 2 kez "Nefes Kampanyası" kapsamında herhangi bir işlem ücreti, vade farkı ya da komisyon talep edilmeden, 3 ay öteleme kampanyası düzenlenecektir.

        Üyelerimiz, depolardan yapacakları aylık alımlarında vade farksız 3 eşit taksit kampanyası avantajlarından yararlanacaktır.

  • Eczacı Paraf KOBİ kart sahipleri yapılan harcamalardan işyeri katkısı oranında Paraf Para kazanacaktır.

Eczacı Paraf KOBİ Kart sahiplerinden protokol imza tarihi itibariyle kart ücreti alınmayacaktır.

Üyelerimizin, Banka İnternet Şubesi üzerinden yapılacak EFT/Havale işlemlerinden ve Şubede para yatırma ve çekme işlemlerinden ücret alınmayacaktır. Muafiyet tanımına yatırım hesapları dahil edilmeyecektir.

Eczacı Destek Paketi kapsamında yapılacak tüm tahsisler için tahsis ücreti, TCMB mevzuatının elverdiği ölçüde alınabilecek olup, ilgili tahsis ücreti %50 indirimli olarak uygulanacaktır.

Protokol kapsamında çalışan üyelerimizden, çek karnesi kullanmak istediklerinde herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.

Bankanın mülkiyetindeki cihazlar için 5.000 TL üzeri ciro yapan işyerlerinden aidat alınmayacaktır. Yazarkasa POS üzerine yapılan yüklemelerde POS aidatı, Bankanın yürürlükte olan ücretinin yarısı olarak uygulanacaktır.

Üyelerimizden, sözleşme devam ettiği sürece, hizmet komisyonu ve iş yeri katkı payı alınmayacaktır.

Aynı risk grubu içerisinde yer alan üyelerimizin Kefalet/Açık Kredi tahsis üst limitleri, tüm grup için yararlanıcı bazında ayrı ayrı tahsis edilebilecektir. Bu durumda gruba dahil eczacıların çapraz kefaleti alınacaktır.

Üyelerimizin sadece Eczacı Paraf KOBİ Kart talep etmesi, Nakit Kredi talep etmemesi durumunda Tahsis Üst Limiti'nin tamamını Eczacı Paraf KOBİ Kart olarak tahsis edilebilir.

Üyelerimiz, Eczacı Destek Paketi kapsamında 36 ay vadeli 6 ay ödemesiz dönemler şeklinde kredi desteği alablirler. Alınan krediler için 60 baz puan dosya masrafı indirimi sağlanacaktır.

  • Kredi limitleri, üyelerin cirolarına, Banka içi Risk Gruplarına ve kredibilitelerine göre tahsis edilecektir. Eczacı Destek Paketi ile beher eczacı başına kullandırılacak kredi tutarı, cirosunun %50'sini aşmamak kaydıyla azami 1.500.000 TL olabilecektir. Risk Grubu bazında tüzel kişiliğe haiz eczacılar için Bankanın belirleyeceği tutarda kefalet karşılığı, tüzel kişiliğe haiz olmayan eczacılarda ise yine Bankanın belirlediği oranda açık kredi şeklinde verilebilecek kredi tutarı, beher Eczacı cirosunun azami %50'sini geçmemek kaydıyla azami 500.000 TL olarak öngörülmüştür. Banka tarafından, Açık Kredi/kefalet ile tahsis edilebilecek kredi tutarı dışında kalan tutar Banka mevzuatı çerçevesinde beher Eczacının risk grubunun gerektirdiği teminatlar ile değerlendirilebilecektir.

 

ÜRÜN/HİZMET KULLANIM KOŞULLARI

Protokol kapsamında sunulan avantajlardan faydalanmak isteyen üyelerimiz aşağıda belirtilen;

  • Zorunlu Ürün/Hizmet Kullanımı koşullarının tamamını ve
  • Opsiyonel Ürün/Hizmet Kullanımı olarak belirtilen seçeneklerin içerisinden en az 3 tanesinin kullanımı koşulunu kredi kullanımından önce ya da kredi kullandırımından itibaren 2 ay içerisinde sağlıyor olması ve ECZACI PARAF KOBİ TROY ürününe sahip olması gerekmektedir. Sadece TROY Logolu Eczacı Paraf Kobi kartlardan yapılan harcamalar Nefes kampanyasından yararlanabiliyor olacaktır.

Yukarıda belirtilen koşulları yerine getiren üyelerimizin, son ay SGK ödemesini Bankanın hesapları üzerinden alanların ECZACI PARAF KOBİ TROY kartıyla yaptığı işlemin ertelemesi sağlanacaktır. 

 

ZORUNLU ÜRÜN / HİZMET KULLANIMI:

1.          SGK tarafından yapılan ödemelerin Bankanın hesaplarına gerçekleştirilmesinin sağlanması,

2.          Bankanın POS'u kullanımı,

3.         Dost Hesap (Ticari KMH) ürünü tahsisi ve kullanımı,

4.          2 Adet Otomatik Ödeme Talimatı,

5.          Üyelerimizin yapacağı Vergi ve SGK ödemelerinin Bankanın üzerinden gerçekleştirilmesi

 

OPSİYONEL ÜRÜN / HİZMET KULLANIMI:

1.          Güvenceli Dijital Ödeme Sistemi

2.          Bireysel Kredi Kartı

3.          Çek Karnesi

4.          Kiralık Kasa

5.         BES

6.          Ferdi Kaza Sigortası

7.          POS Sigortası

8.          Vadesiz Altın Hesabı

9.         Kurumsal İnternet Bankacılığı

Bilgilerinize sunarız.

24 Ekim 2023 - Okunma Sayısı : 375