İLAÇ GERİ ÇEKME İŞLEMİ DUYURULARI HAKKINDA

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun  resmi internet sitesinde yayımlanan “İlaç Geri Çekme” başlıklı duyurular aşağıdaki şekildedir;

“Onfarma İlaç San. Ltd. Şti.’nin ruhsatına sahip olduğu “Bupivon Spinal Heavy % 0.5 Enjeksiyonluk Çözelti” adlı ürünün 1047 (SKT:09.2025) parti numaralısı ile ilgili olarak Kurumumuzca inceleme/değerlendirme süreci sonuçlanıncaya kadar söz konusu partiye İlaç Takip Sistemi’nde satış blokajı uygulanmış olup, mevcut bulunduğu sağlık kuruluşlarında ilgili partinin kullanımının durdurulması önem arz etmektedir. İlgili sağlık mesleği mensuplarına önemle duyurulur.”

“Vem İlaç San. ve Tic. A.Ş.’nin ruhsatına sahip olduğu “Boractib 3,5 mg İ.V./S.C. Enjeksiyonluk Çözelti İçin Toz” isimli ürünün 2310001 (SKT:31.12.2023) parti numaralısı ile ilgili olarak Kurumumuzca yapılacak değerlendirme süreci sonuçlanıncaya kadar İlaç Takip Sisteminde satış blokajı uygulanmış olup, mevcut bulunduğu sağlık kuruluşlarında ilgili partinin kullanımının durdurulması önem arz ettiği 03.10.2023 tarihinde duyurulmuştu. Tarafımızca yapılan değerlendirmeler sonucunda miadı dolan ürünlerin İlaç Takip Sistemi hareketlerinin sağlanarak ürünlerin firmasına tesliminin sağlanması ve firma tarafından imha işlemlerinin yapılması amacıyla imha edilmek üzere “Boractib 3,5 mg İ.V./S.C. Enjeksiyonluk Çözelti İçin Toz” isimli ürünün 2310001 (SKT:31.12.2023) parti numaralısına uygulanan satış blokajı kaldırılmıştır. İlgili sağlık mesleği mensuplarına önemle duyurulur.

Bilgilerinize sunarız.

 

KURUM DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

KURUM DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

06 Mart 2024 - Okunma Sayısı : 330