SUT 6.1.1.A.7. MADDESİ GEREĞİ; AİLE HEKİMLERİ, AİLE HEKİMİ UZMANININ YAZABİLECEĞİ TÜM İLAÇLARI REÇETE EDEBİLİRLER.

SUT 6.1.1.A.7. MADDESİ GEREĞİ; AİLE HEKİMLERİ, AİLE HEKİMİ UZMANININ YAZABİLECEĞİ TÜM İLAÇLARI REÇETE EDEBİLİRLER.

 

Meslektaşlarımız tarafından Odamıza ulaşan sorulardan Aile Hekimlerinin Uzman Hekimlerce reçetelendirilmesi gereken ilaçları yazıp yazamayacağı yönünde tereddütlerin oluştuğu görülmektedir. Bu konu SUT?un 6.1.1.A.7 maddesinde ?Sağlık Bakanlığınca aile hekimliği sözleşmesi yapılan veya yetkilendirilen hekimler, aile hekimliği uzman hekiminin yazabildiği tüm ilaçları reçete edebilirler.?açıklanmış olup, bu hüküm doğrultusunda Sertifikalı Aile Hekimleri, Aile Hekimi Uzmanlarının reçetelendirebilecekleri tüm ilaçları yazabileceklerdir.

 

Medula sisteminde Kurum Kodu olarak Aile Hekimliği (11339904) geçildikten sonra, hekim kaydı yapılırken Sertifika Kısmından ?Aile Hekimliği? seçilmelidir. Sistem böylece Aile Hekimince yazabilecek ilaçları onaylayacaktır.

 

 

01 Mart 2011 - Okunma Sayısı : 22369